Będą nowe miejsca pracy

rss

Dobre informacje dotarły do Gminy Poddębice. Zakład Wykonawstwa Urządzeń Precyzyjnych „Narzędziownia” Sp. z o. o. rozpoczął budowę głównej hali produkcyjnej w Feliksowie.

   Wielomilionowa inwestycja prowadzona jest na obszarze jednego hektara. Pojawiły się już fundamenty hali oraz mury biurowca. Obecnie do góry wznosi się stalowa konstrukcja hali. fabryka-w-feliksowie-27-10-2016-1

   – Budynek zaprojektowany jest jako jednolita bryła. Obok hali produkcyjnej będą jeszcze pomieszczenia biurowe oraz magazyny – informuje Dariusz Rosa, Dyrektor ds. Inwestycji i Nowych Uruchomień ZWUP. 

   Do końca tego roku zaplanowane jest oddanie obiektu w stanie surowym zamkniętym. Natomiast zakończenie budowy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie przewiduje się na koniec 2017 roku. Wówczas w Feliksowie będą działać dwie hale. Przypomnijmy, że rok temu łódzki zakład uruchomił tu nowy oddział swojej firmy.

   Dzięki budowie hali w poddębickiej Gminie przybędą nowe miejsca pracy.

   – W powstającym obiekcie planujemy zatrudnić po osiągnięciu pełnej mocy produkcyjnej około 300 osób – dodaje Dariusz Rosa.

   – Ta wiadomość bardzo cieszy. W myśl porozumienia jakie poddębicka Gmina zawarła z firmą „Narzędziownia” samorząd wybuduje drogę dojazdową do hal – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski. 

   Obecnie w Feliksowie pracuje 20 osób. Zakład zajmuje się obróbką, skrawaniem i obróbką plastyczną blach, wykonywaniem elementów do kadzi do transformatorów jednofazowych, wykonywaniem elementów do kadzi transformatorów rozdzielczych.

   Głównymi odbiorcami firmy są: ABB  Sp. z o. o., Schneider Elektric Energy Poland Sp. z o. o., Fabryka Transformatorów w Żychlinie Sp. z o. o., IST Power Products Ltd. z Anglii.

   – „Narzędziownia” to kolejna firma, która obok Sadeko –  producenta oczyszczalni ścieków, czy  znanego z branży transportowo-logistycznej MP-Trans, zainwestowała w Gminie Poddębice. Rozbudowuje się również zakład pończoszniczy Sandra. Realizowane przez podmioty gospodarcze przedsięwzięcia potwierdzają, że jest to dobry czas dla przedsiębiorczości, dlatego od tego roku postanowiliśmy przyznawać nagrody gospodarcze firmom – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski. 

   Będzie to doskonała okazja do uhonorowania osób, które wspierają lokalną społeczność, a także wpływają na unowocześnianie i rozwój miejscowej gospodarki oraz budują jej pozytywny wizerunek.

źródło: http://www.poddebice.pl/aktualnosc_tresc/1954/

Print Friendly, PDF & Email