II Rajd Rowerowy w Bałdrzychowie

rss

W niedzielę 11-06-2017 r. odbył się już drugi rajd rowerowy pod hasłem „ Poznajmy kapliczki parafii bałdrzychowskiej i sąsiednich parafii” zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bałdrzychowa. W rajdzie wzięło udział ponad 90 osób i były to osoby, które już drugi raz uczestniczyły w bałdrzychowskich rajdach, jak też i takie, które jechały w nim po raz pierwszy. Wśród uczestników byli mieszkańcy Bałdrzychowa, zaproszeni goście, dużą grupę stanowili mieszkańcy Sołectwa Praga oraz innych okolicznych miejscowości.

Rajd rozpoczął się od błogosławieństwa, którego udzielił uczestnikom rajdu Proboszcz Parafii Bałdrzychowskiej na placu przed  Kościołem Św. Idziego w Bałdrzychowie.

Trasa rajdu wiodła przez miejscowości: Bałdrzychów-Dąbrówka-Busina-Pudłówek-Nowiny-Feliksów-Góra Bałdrzychowska-Zagórzyce-Bałdrzychów w sumie 22,47 km.

Uczestnicy rajdu mieli możliwość zapoznania się z krótką historią poszczególnych przydrożnych kapliczek, które często pamiętają czasy przedwojenne i mają bardzo ciekawą przeszłość. W połowie rajdu w Ośrodku w Feliksowie był krótki odpoczynek z możliwość posilenia się ,wypicia kawy, herbaty i poczęstowania się słodkim pączkiem.  

Dzięki wspaniałej organizacji i doskonałej pogodzie atmosfera rajdu była wyśmienita i pozwoliła uczestnikom zapoznać się z malowniczymi miejscami w naszej okolicy.

Rajd zakończył się krótką modlitwą, którą odmówili uczestnicy rajdu wraz z  Księdzem Proboszczem pod krzyżem w Bałdrzychowie oraz poczęstunkiem i rozdaniem symbolicznych dyplomów za udział w tym miłym wydarzeniu.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania rajdu i pomagali podczas jego trwania  należą się wielkie słowa podziękowania.

Print Friendly, PDF & Email