Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

rss

 

 

W dniu 12-06-2015 w miejscowości Praga odbyło się images54spotkanie mieszkańców zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa na drodze 703 z Komisją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
W spotkaniu udział wzięli:
Członkowie Komisji Bezpieczeństwa
Sołtys Sołectwa Praga
Członkowie Rady Sołeckiej
Mieszkańcy Sołectwa
Spotkanie dotyczyło:
– wprowadzenie zakazu wjazdu pojazdów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 8 ton na drodze 703 na odcinku Porczyny – Praga (do skrzyżowania z drogą numer 72).
– zmianę obecnego zakazu wyprzedzania dla pojazdów ciężarowych na całkowity zakaz wyprzedzania.
– wytyczenie nowego przejścia dla pieszych w okolicach przystanku dla dzieci szkolnych przy przestanku na żądanie przy drodze 703.

Po burzliwych, lecz merytorycznych rozmowach ustalono:

– całkowity zakaz wyprzedzania na wskazanym odcinku jest uzasadniony i komisja wyraziła zgodimages445567ę na tę zmianę w wyniku czego znak B26 zostanie zmieniony na znak B25.

 

– przejście dla pieszych jest uzasadnione w przypadku powstania chodnika dla pieszych a w obecnej sytuacji nie ma możliwości wytyczenia tego przejścia.

– komisja nie zajęła stanowiska w sprawie ustanowienia ograniczeń dla pojazdów ciężarowych.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu dr64400drogowym uznano za celowe wprowadzenie na terenie miejscowości znaków ostrzegawczych A30 z tabliczką o treści „piesi”

Mimo, iż w najważniejszej kwestii jaką było wprowadzenia ograniczeń dla pojazdów ciężarowych nie osiągnięto porozumienia to należy podziękować mieszkańcom za liczne przybycie oraz za rzetelne przedstawienia problemu i udział w dyskusji.
Jest to początek naszych starań o poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku drogi.

Pismo z Urzędu Marszałkowskiego do wglądu

2 00100

Print Friendly, PDF & Email