Odnowiona kapliczka w Pradze

rss

Mieszkańcy sołectwa Praga oraz okolicznych miejscowości (pow. Poddębice) mogą już cieszyć się widokiem odnowionej kapliczki usytuowanej w Pradze przy skrzyżowaniu drogi krajowej DK72 i drogi powiatowej nr 2531E.

Kapliczka ze względu  na zły stan ogólny spowodowany upływem czasu a także wzmożonym ruchem pojazdów samochodowych na tym bardzo ruchliwym skrzyżowaniu musiała przejść gruntowną renowację. Odnowiono i odświeżono cały cokół i podstawę kapliczki, zostały naprawione zawiasy  drzwiczek  do poszczególnych witraży oraz uśnięto wcześniejsze bardzo prowizoryczne zabezpieczenia i mocowania. W części dolnej kapliczka otoczona jest metalowym płotkiem, który podczas restauracji obiektu został oczyszczony i zabezpieczony środkiem antykorozyjnym. Równocześnie z renowacją kapliczki dokonano uporządkowania otoczenie wokół niej a także uporządkowano zieleń wokół obiektu. Wszystkie prace wykonano zgodnie ze sztuką renowatorską, które przeprowadził mistrz odnowienia zabytków Stanisław Pinkowski.

Olbrzymi i nieoceniony wkład w przywrócenie świetności kapliczki poprzez sfinansowanie całego remontu miał                   Pan Andrzej Krajewski Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Poddębickiego, co zasługuje na szczególne słowa uznania. Serdeczne słowa podziękowania należą się również Paniom – mieszkanką Pragi, które poświęciły dużo czasu i pracy w udekorowanie i nadanie świeżego wyglądu odremontowanej kapliczce.  Dzięki takiej współpracy społeczność Pragi może się cieszyć pięknie odremontowaną kapliczką, która jest jedną z wizytówek całego sołectwa Praga.

Pragniemy również zawiadomić, że 20-05-2017 r. o godzinie 19:00 w okolicach kapliczki odbędzie się uroczysta msza święta na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zobacz inne zdjęcia odnowionej kapliczki

Print Friendly, PDF & Email