Policja z Poddębic zadba o bezpieczną drogę do szkoły

rss
Rok szkolny za pasem, po długiej wakacyjnej przerwie nastąpi wzrost zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonach szkół oraz prowadzących do nich dróg dojazdowych. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” w dniach od 4 do 8 września 2017r. poddębicka policja zapowiada wzmożone kontrole w rejonie placówek oświatowych na terenie całego powiatu.

Policja z Poddębic najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego pomoże w  bezpiecznym przejściu  przez jezdnię, natomiast kierowcom przypomni o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie szkół. Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzą kontrole autobusów przewożących dzieci, sprawdzą stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców. W ramach tej akcji przez cały wrzesień będą kontynuowane spotkania nie tylko z dziećmi, ale także z rodzicami na temat różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, zwracajmy uwagę na najmłodszych uczestników ruchu drogowego stosując zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi.

 

Oprac./sporz: sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

źródło: policja.pl.

Print Friendly, PDF & Email