Uroczysta msza święta w Pradze

rss

W sobotę 15 sierpnia 2020 r w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w 100 rocznice bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego w miejscowości Praga odbyła się uroczysta msza święta połączona z poświęceniem nowej figury Matki Bożej Niepokalanej oraz z poświęceniem przeniesionej w nowe miejsce kapliczki.

Eucharystię koncelebrowali proboszcz Parafii w Poddębicach ks. Wojciech Żelewski oraz wikariusz ks. Lech Stefanek. Zwracając się do zebranych ks. proboszcz Wojciech Żelewski, podziękował za liczne przybycie, oraz za wszystkie działania lokalnej społeczności mające na celu podtrzymanie wieloletniej tradycji dbania o kapliczkę oraz odprawienia przynajmniej raz w roku nabożeństwa przy kapliczce na Pradze. W trakcie mszy poświęcona została figura Matki Bożej Niepokalanej oraz nowo zakupiony krzyż liturgiczny.

Tradycją mszy przy praskiej kapliczce stał się dywan ze świeżych kwiatów wykonany przez mieszkanki z naszego sołectwa za co należą się słowa uznania i podziękowania. Podziękowania należą się wszystkim osobom, które zaangażowały się i pomogły w zorganizowaniu tej wyjątkowej mszy świętej oraz druhom strażakom z OSP Klementów .  Na zakończenie uczestnicy mszy świętej wspólnie zaśpiewali, zapada zmrok- Panience na dobranoc a kapłani udzielili wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Print Friendly, PDF & Email