Rajd rowerowy szlakiem kapliczek

rss

„Poznajemy kapliczki parafii bałdrzychowskiej”

   Mamy maj – miesiąc tradycyjnych spotkań przy kapliczkach, o których tak niewiele wiemy. A przecież każda kapliczka, to historia osób, które kierując się osobistymi intencjami je postawiły, pielęgnowały. A teraz opiekują się  nimi następne pokolenia.  

page009

   Stowarzyszenie Przyjaciół Bałdrzychowa zamierza pokazać kapliczki naszej parafii organizując rajd rowerowy  szlakiem kapliczek „Poznajemy kapliczki parafii bałdrzychowskiej”.

 

   Zapraszamy  wszystkich chętnych z  całymi rodzinami

w dniu 15 maja 2016  od godz. 11.30.

 

   Rajd rozpoczynamy od kościoła parafialnego św. Idziego w Bałdrzychowie poprzez Podgórcze, Lipki, Wyrębów, Antoninę,  Malenie do Porczyn.

 

   W Porczynach skorzystamy z uprzejmości dyrekcji szkoły i zatrzymamy się na krótki odpoczynek. Następnie jedziemy do Nowej Wsi, Truskawca, Borysewa przez Bałdrzychów do krzyża przy skrzyżowaniu na Zagórzyce. Rajd zakończymy w Wiejskim Centrum Kultury w Bałdrzychowie, gdzie planujemy poczęstunek przy grillu.

 

   Podczas rajdu odwiedzimy 20  kapliczek i przejedziemy ok. 21-22 km  w czasie ok. 4 godzin.

 

   Z uwagi na konieczność ubezpieczenia uczestników  jak również zapewnienia posiłków  prosimy o dokonanie zapisów  uczestnictwa w rajdzie oraz wpłaty wpisowego w kwocie 5 zł od osoby  do dnia 11 maja br. Zgłoszenia przyjmują:

kol. Janusza  Dudy – tel. 600 412 203,

kol. Marioli Stawiszyńskiej – tel. 726 786 575.

więcej na stronie…

Print Friendly, PDF & Email