Reaktywacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

rss

 

Zainteresowanie mieszkańców sprawiło, że reaktywowany będzie Poddębicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

To popularne dziś w wielu polskich miastach przedsięwzięcie po raz pierwszy zostało przeprowadzone w Poddębicach przed modernizacją zabytkowego pałacu, w którym mieści się siedziba Poddębickiego Domu Kultury i Sportu. Wówczas dwudziestoosobowa grupa osób odbyła pięciomiesięczną edukację m.in. z obsługi komputera, języka angielskiego, psychologii i zajęć ruchowych. Teraz plany są podobne.

– Wychodząc naprzeciw poddębiczanom, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas i pogłębiać swoją wiedzę zdecydowaliśmy o uruchomieniu kolejnej edycji projektu – mówi dyrektor PDKiS Magdalena Binder.

Uniwersytet Trzeciego Wieku ma na celu rozwój zainteresowań i pasji seniorów. Dzięki udziałowi w projekcie jego uczestnicy mogą uzupełnić wiedzę oraz nabyć praktyczne umiejętności wykorzystywania nowych technologii w życiu codziennym.utw

Przygotowywana przez Poddębicki Dom Kultury i Sportu oferta skierowana jest do mieszkańców Gminy Poddębice powyżej 50 roku życia.

Spotkanie organizacyjne zaplanowano na 27 października 2016 roku (czwartek) o godz. 14 w Poddębickim Domu Kultury  i Sportu.

Więcej szczegółów można uzyskać pod numerem telefonu: 43 678-29-91.

źródło: http://www.poddebice.pl/aktualnosc_tresc/1946/

Print Friendly, PDF & Email